
5 vragen aan ... Willy Thomas
Vanaf maart 2022 ondergaat het stadspaleis een grondige restauratie. De vaste opstelling is op dit moment niet toegankelijk. Lees meer over de restauratie.
ARSENAAL/LAZARUS lanceert 'De grond der dingen', een stadsbreed project voor én door Mechelaars. Ook Museum Hof van Busleyden doet mee, maar meer kunnen we hier nog niet over verklappen.
We willen jullie wel alvast warm maken voor dit mooie project en wie kan dat beter dan the leading man, Willy Thomas.
Q: Jullie starten in Mechelen met het project 'De grond der dingen'. Kan je kort uitleggen waar dit over gaat?
A: De keuze om dit project hier te ontwikkelen heeft deels met onze inplanting te maken. Ook is de schaal van deze stad nog ontvankelijk voor een dergelijk project dat moet drijven op de energie van een dynamiek. Bedoeling is wel om ook mensen te bereiken die te vaak onder de radar blijven of onzichtbaar worden in een dominant weefsel. Via de ontmoetingen bij de theatershows kunnen beelden genuanceerd worden, via het gelijkwaardigheidsprincipe van de m2 kunnen individuen van onderuit deelnemen aan de verwezenlijking van hun eigen omgeving. De intentieverklaring van de Burgemeester om hierbij ook effectief 25.000 m2 ter beschikking te stellen maakt de uitdaging uniek.
A: Er is geen enkele reden om te denken dat het in andere steden niet zou lukken. Toch denk ik dat de schaal in verhouding staat met de haalbaarheid; hoe groter, hoe complexer. De fijne positieve vibes die hier aanwezig zijn, zijn zeker ook meegenomen. Laten we zeggen dat de omstandheden hier niet slecht zijn en dat het momentum lijkt te kloppen.